Малюнки та ескізи учнів майстерні Києво-Печерської лаври XVIII ст.

Добірка візій є свідченням про художні та культурні зв’язки між українським та західноєвропейським мистецтвом.

Міста західної України на початку ХХ ст.

Колекція зображень зі старих поштових листівок.

Жителі Закарпаття на початку ХХ ст.

Добірка зображень жителів Закарпаття зі старих поштівок та фотографій.

Галицькі гуцули у 1930-х роках

Автор – німецький фотограф Ганс Гілденбранд, який в період між світовими війнами працював для National Geographic, зокрема, у 1930 та 1935 рр. в його об’єктив потрапили й українці-гуцули.

Антигітлерівські плакати часів Другої світової війни

Добірка раритетних радянських плакатів з карикатурами на А. Гітлера.

29.05.15

Звітна наукова конференція студентів кафедри всесвітньої історії

28 травня 2015 року, в рамках проведення Днів науки у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, відбулася звітна наукова конференція студентів кафедри всесвітньої історії. У конференції брали участь студенти IIV курсів історичного факультету.
У доповідях студенти, в межах відведеного їм часу, проаналізували теми своїх досліджень, визначивши при цьому їхні мету та завдання, розкривши найважливіші, актуальні пункти. Особливо викликали інтерес і обговорення, питання до доповідачів виступи О. Грицика, К. Цимбалюк, А. Потрійної. Вів студентську наукову конференцію доцент кафедри всесвітньої історії, канд. іст. наук Власюк І. М. Зокрема, він відмітив належну теоретичну підготовку студентів до участі в конференції, запропонував оформити їх доповіді у вигляді наукових статей у наступному номері збірника наукових праць «Студентські історичні студії» (Вип. 5).

Загалом, засідання секційне студентської  наукової конференції пройшло організовано, на належному науковому, теоретичному і методичному рівнях.

27.05.15

Всеукраїнська наукова конференція «Війни і збройні конфлікти у Східній Європі в ХХ – на початку ХХІ століть».

22 травня на історичному факультеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Війни і збройні конфлікти у Східній Європі в ХХ – на початку ХХІ століть». На пленарному засіданні конференції було обговорено питання гуманітарного виміру збройних конфліктів сучасності (д.і.н. О.Лисенко), піднімалися питання досвіду АТО в проведенні інформаційно-психологічних операцій (к.т.н. І.Канкін) тощо. У ході конференції також відбулося засідання круглого столу на тему «Насилля як субстанційна основа війни», під час якого було обговорено доповідь к.філос.н. В.Слюсара на тему «Інструментальний характер насилля як соціального та історичного феномену». Після закінчення круглого столу учасники конференції продовжили роботу на секціях.



26.05.15

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

Припинено військові угоди з Росією


Втратила чинність Угода про військово-технічне співробітництво України з Російською Федерацією. Росія більше не отримає вітчизняної зброї. Адже ця сусідня країна становить небезпеку для територіальної цілісності України. Жодний російський гелікоптер не злетить у повітря без продукції українського АТ «Мотор-Січ». 

22.05.15

Круглий стіл «Безоплатна правова допомога: реалії та перспективи»

21 травня 2015 р. центр досліджень прав людини (керівник центру доцент О.П. Рудницька) при кафедрі спеціальних історичних дисциплін та правознавства Житомирського державного університету імені Івана Франка провів круглий стіл «Безоплатна правова допомога: реалії та перспективи». До участі в круглому столі долучилися члени Юридичної клініки, яка теж функціонує на цій же кафедрі і керівником якої є кандидат історичних наук, доцент  М. К. Новик.
У роботі взяли участь головні спеціалісти відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Шабінська О.Д. та Бучинська Т.В., заступник директора Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Радушинська Наталія Вацлавівна, представники громадських приймалень Житомирського коледжу бізнесу і права, Житомирського національного агроекологічного факультету.

Учасники обговорили проблеми забезпечення права громадян України на безоплатну первинну правову допомогу в системі прав та свобод людини і громадянина. Наголосили на необхідності взаємодії Юридичної клініки Житомирського державного університету ім. Івана Франка, як ланки безоплатної первинної допомоги, з іншими аналогічними структурами міста Житомира. Особливу увагу привернула доповідь заступника директора Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Радушинської Н.В., яка була присвячена системі безоплатної вторинної правової допомоги в Україні.


 

20.05.15

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

  Житомирський державний
університет імені Івана Франка
центр з європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва україни
Кафедра історії України


Проект кафедри історії України
«студентсько-викладацькі науково-практичні конференції: відповіді на СУЧАСНІ ВИКЛИКИ»
започатковано в 2004 році
2 (80)

магістерські студії

«Україна: відмова від позаблокованого статусу, повернення в євроатлантичний простір»



відбудеться 21 травня 2015 року
початок о 12.30

За адресою: м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40,
корпус № 4, ауд. 239



  
Житомир 2015

______________________________________________________________

ПРОГРАМА

Вступне слово:
Андрій Володимирович Шевчук – проректор з навчально-виховної роботи Житомирського державного університету ім. І. Франка.
Модератор:
Микола Володимирович Кордон кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.

«Відмова України від позаблокового статусу, повернення її на шлях інтеграції в євроатлантичний простір» – Врабіє Олег, магістрант історичного факультету.

«Нарощування співпраці України з НАТО (2014-2015 рр.)» – Капінус Дарина, магістрантка історичного факультету.

«Діяльність цільових, трастових фондів НАТО, підтримка України в п’яти сферах:
а) кібербезпека, кіберзахист;
б) логістика і стандарти;
в) модернізація системи зв’язку та управління;
г) підготовка, перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців;
д) фізична реабілітація поранених військовослужбовців»  –  Кліменчук Олеся, магістрантка історичного факультету.

«Відновлення Збройних Сил України, створення армії нового зразка» – Кузьменко Людмила, магістрантка історичного факультету.

«Зростання в Україні числа прихильників євроатлантичного курсу України» Недашківська Альбіна, магістрантка історичного факультету.

Заключне слово:
Микола Володимирович Кордон – директор Центру з європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України. 


ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

 Житомирський державний
університет імені Івана Франка
центр з європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва україни
Кафедра історії України


Проект кафедри історії України
«студентсько-викладацькі науково-практичні конференції: відповіді на СУЧАСНІ ВИКЛИКИ»започатковано в 2004 році
1 (79)

магістерські студії

«Україна – європейський союз: рік після підписання Угоди про асоціацію»
  

відбудеться 21 травня 2015 року
початок о 14.00

За адресою: м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40,
корпус № 4, ауд. 240


  
Житомир 2015

_________________________________________________________________________________ 


ПРОГРАМА

Вступне слово:
Андрій Володимирович Шевчук – проректор з навчально-виховної роботи Житомирського державного університету ім. І. Франка.

Модератор:
Микола Володимирович Кордон кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.

«Європейська політика сусідства» – Онищук Оксана, магістрантка історичного факультету.

«Східне партнерство» – Полоневич Тетяна, магістрантка історичного факультету.

«Угода про асоціацію між Україною та ЄС» – Багінська Тетяна, магістрантка історичного факультету.
  
«Допомога Європейського Союзу Україні» – Горбачевський Олексій, магістрант історичного факультету.

«Представництво Європейського Союзу в Україні» – Грабовський Юрій, магістрант історичного факультету.

«Виконання Україною Плану дій з візової лібералізації, стан встановлення безвізового режиму між Європейським Союзом і Україною» Мосійчук Леся, магістрантка історичного факультету.

Заключне слово:
Микола Володимирович Кордон – директор Центру з європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.




19.05.15

ОГОЛОШЕННЯ

21 травня 2015 р. о 12.30  в аудиторії 107 
відбудеться круглий стіл для членів Юридичної клініки та всіх бажаючих по темі:

«Безоплатна правова допомога: реалії та перспективи».
У роботі беруть участь спеціалісти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області та Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

Не «Газпромом» єдиним

Україна планує купувати у Росії не більше 50% необхідного обсягу імпортного газу, незважаючи на зниження ціни на російський газ. Ціна нині – менше 250 доларів за тисячу кубів. Блакитне паливо Україна купує в 5 європейських компаній. «Мінімум, який ми закуповуватимемо в Європейському Союзі – це 50% газу» - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Нагорода Мартіну Шульцу

У німецькому міста Аахен відбулася церемонія вручення міжнародної премії імені Карла Великого Голові Європарламенту Мартіну Шульцу. Ця премія є найпрестижнішою нагородою, що присуджується політичним і громадським діячам або закладам за видатний внесок у розвиток Європи. У своєму виступі Мартін Шульц наголосив, що українська криза – не проблема одного народу. На Майдані українці відстоювали європейські цінності, тримали європейський прапор. Тож для людей усього світу Європа є бастіоном, який стоїть на захисті людської гідності. Саме з нею народи пов’язують надію на краще майбутнє – зазначив Мартін Шульц.

Унікальна єдність і солідарність з Україною


Більше половини країн Євросоюзу завершили процедури ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС. Ратифікували угоду Болгарія, Данія, Естонія, Велика Британія, Угорщина, Хорватія, Ірландія, Литва, Латвія, Мальта, Польща, Румунія, Швеція, Фінляндія, Словаччина та Люксембург. Завершують ратифікаційний етап Бельгія, Франція, Словенія.   

18.05.15

Зустріч першокурсників з випускником факультету

У п’ятницю 15 травня кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства провела зустріч студентів 1 курсу історичного факультету із випускником факультету 2005 року, нині учасником АТО, Михайлом Сліпченком.
Михайло добровольцем записався до складу відомого батальйону «Айдар», має позивний «Історик», брав участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей, зокрема в обороні м. Щастя і тамтешньої Теплоелектростанції. М. Сліпченко поділився своїм баченням, думками рядового бійця, про ситуацію, яка складається в зоні бойових дій, розповів про акції, в яких йому доводилося брати участь.

Студентів цікавили настрої бійців, характер бойових дій у зоні АТО, дозвілля воїнів у дні перемир’я. М. Сліпченко подарував факультету прапор батальйону. Студенти побажали воїну здоров’я, благополуччя і швидкого мирного завершення подій.





ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

Монополії «Газпрому» покладено край

За словами Президента України Петра Порошенка, вперше за 23 роки незалежності України монополії «Газпрому» в постачанні газу Україні покладено край. Частка «Газпрому» в імпорті газу в Україні за підсумками першого кварталу 2015 року становила лише 37%. 63% - це поставки від європейських партнерів України. Вони є глибоко диверсифікованими: у реверсних постачаннях задіяні більше десятки компаній.

Європейськість

Європейськість – це поняття не тільки географічне і матеріальне, а і ментальне. Без смогів, російських матюків, куп сміття, тютюнових «бичків» під ногами, плювків на тротуар і жуйки, що прикріплена під бильцем крісла в театрі.

Європейська відзнака Вінниці


Вінниця стала першим містом в Україні, яке отримало Європейську енергетичну відзнаку. Ця відзнака була започаткована Швейцарською Конфедерацією у 1988 році. Нині – це міжнародний інструмент підтримки міст, спрямований на підвищення енергоефективності, раціональне використання енергоресурсів, збільшення частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі. За два роки інвестиції в енергоефективність міста збільшилися майже вдвічі і в 2014 році становили понад 23 мільйони гривень. 

Викладачі та студенти історичного факультету взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі»

Викладачі та студенти історичного факультету взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі», що пройшла у Житомирському національному агроекологічному університеті 14 травня 2015 року.
Активні дискусії викликали доповіді к.ю.н., доцента Ольги Рудницької «Компенсаційні виплати працівникам, направленим у відрядження», студентів Оксани Коломієць «Трудові права працівників освіти», Надії Шевчук «Відмінність злочину від кримінального проступку».

 



12.05.15

Вітаємо переможців історичного!

Деканат історичного факультету вітає студентів Тітарєва Валерія та Чевпотенка Андрія з призовими місцями на виставці-конкурсі з стендового технічного моделювання, що відбувся у Кам янець-Подільському національному університеті.




Оголошення



15 травня о 12.30
Юридична клініка та кафедра спеціальних історичних дисциплін та правознавства
організовує зустріч з випускником
 історичного факультету 2005 року, учасником АТО
Михайлом Сліпченком.

 Запрошуються члени юридичної клініки та всі бажаючі.


08.05.15

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

ДО ДНЯ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

Європейський Союз (ЄС) починає свою історію від 9 травня 1950 року. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман (1886-1963 рр.) запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями. Ця пропозиція увійшла в історію під назвою «план Шумана». У своїй декларації від 9 травня 1950 року Робер Шуман підкреслив, що «Європу неможливо побудувати враз або за певним планом. Її будуватимуть поступово, крізь конкретні досягнення, що закладуть підвалини солідарності де-факто». Декларація Р. Шумана поклала початок об’єднаної, стабільної та мирної Європи, що мала відновитися після двох спустошливих світових війн. На Міланському саміті 1985 року лідери країн ЄС ухвалили відзначати день проголошення декларації Р. Шумана як День Європи. Отже, день 9 травня став днем народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи, який також відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року на підтвердження стратегічного курсу нашої держави на європейську інтеграцію відзначається з 2003 року в Україні, проте не 9 травня, а дещо пізніше – у третю суботу травня. Часовий зсув пояснюється важливістю 9 травня як державного Свята Перемоги у Великій Вітчизняній війні (нині – День Перемоги над нацизмом в Європі). Проте згодом День Європи перетворився на цілу серію подій, які тривають близько місяця у різних містах. Українські Дні Європи мають пізнавально-розважальний характер.

УГОДА ВИКОНУЄТЬСЯ

Україна виконує Угоду про асоціацію з Європейським союзом. На 80% Угоду спрямовано на внутрішні перетворення. Виконання Угоди розраховано на три роки. За цей час українська сторона силами 59 органів державної влади має виконати близько 500 завдань. Майже третина з них пов’язана з адаптацією законодавства і узгодженням української системи з євростандартами.

УКРАЇНА МОЖЕ ЗБІЛЬШИТИ УРОЖАЙНІСТЬ ЗЕРНОВИХ
ДО 100 МІЛЬЙОНІВ ТОНН

Спільно з експертами Європейського Союзу розроблено Єдину комплексну стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки. В Україні найкращі земля, клімат і умови для експорту. Вона поступово перетворюється «з житниці Європи на повний продуктовий кошик». Крім зернових, в Україні є чимало іншої харчової продукції, яку купують по всьому світу.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ НАПРЯМОК – ВИРІШАЛЬНИЙ

За три місяці 2015 року загальний зовнішньо-торгівельний обіг України сягнув 18,7 мільярда доларів. До країн Європейського Союзу частка експорту становила 35%, а імпорту – 41%. А до країн СНД – лише 18% та 25% відповідно. Важливо просувати українських виробників на ринки ЄС. Це – єдиний шлях для прогресу та розвитку вітчизняної економіки.

ГОЛОВНЕ – ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Україна може перетворитися з імпортера на експортера. «Україна має величезний потенціал у галузі енергоефективності. За нашими підрахунками, якщо ваша держава підніме її рівень до середньоєвропейського, то зможе зекономити стільки газу, скільки Іспанія споживає за рік. Його можна буде експортувати», - сказав він.

РАТИФІКАЦІЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ

На 21 квітня Угоду про асоціацією між Україною та ЄС ратифікували 14 держав. Це – Ірландія, Данія, Угорщина, Швеція, Естонія, Словаччина, Болгарія, Литва, Латвія, Мальта, Польща, Румунія, Німеччина, Хорватія. У Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, Бельгії, Фінляндії, Португалії, Люксембурзі, Іспанії, Чехії та Нідерландах ратифікація Угоди завершується. Ще в п’яти державах тривають процедури підготовки до ратифікації.

ЗНОВУ ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ

Затверджена річна Національна програма співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік. Вона передбачає створення спеціальних цільових фондів на зміцнення обороноздатності держави. На законодавчому рівні закріплено відмову від позаблокового статусу та визначено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації.




05.05.15

    На історичному факультеті 29 квітня 2015 р. відбулися вибори голови студентського наукового товариства факультету. Анна Любчак, яка до цього очолювала товариство, прозвітувала про проведену роботу та основні здобутки. Новим головою стала студентка 22 групи Цимбалюк Катерина, яка відзначила наступне: «Я спробую створити команду не гіршу за попередню. Намагатимусь реалізувати свої нові проекти, а також не забуватиму про надбання Анни Любчак. Моя ціль показати якомога більшій кількості студентів, що наука це дуже цікаво».

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More