Науково-дослідна лабораторія візуальної антропології

ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАУКОВО-ДОСЛІДНУ ЛАБОРАТОРІЮ ВІЗУАЛЬНОЇ АНТРОПОЛОГІЇ ЖИТОМИРСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 1.1. Науково-дослідна лабораторія Візуальної антропології (далі лабораторія) створюється на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка як структурний підрозділ університету.
1.2. Метою лабораторії є ініціювання, проведення та координація наукових досліджень у галузі історії України, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій; впровадження у практику візуальної теле-, аудіо- та друкованої продукції науково-популярного змісту, створення та підтримка сайтів тощо.

2. НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Для досягнення поставленої мети лабораторія:
1) ініціює та координує проведення наукових досліджень у галузі історії України, україністики, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій, а саме:  залучає до проведення наукових досліджень викладачів, співробітників, аспірантів, магістрантів та студентів університету;  формує і координує дослідницькі та проблемні групи;  виявляє перспективних дослідників серед студентів і випускників ЖДУ та заохочує їх до проведення наукових досліджень у рамках лабораторії;  співпрацює з громадськими організаціями, державними установами й організаціями та підприємствами різної форми власності;  залучає до оприлюднення й популяризації наукових надбань історії України, усної історії, україністики, антропології, культурології, демографії традиційні, електронні та новітні обласні й всеукраїнські ЗМІ.
2) Проводить наукові дослідження, для яких:  організовує проведення лабораторних досліджень;  проводить обробку отриманих матеріалів та публікує їх результати;  розробляє методологію проведення досліджень та обробки інформації;  впроваджує у виробництво результати своїх розробок;
3) Координує наукові дослідження, а саме:  надає методичну допомогу дослідникам у галузі історії України, україністики, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій;  поширює доступну інформацію в галузі історії України, україністики, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій;  опрацьовує та розповсюджує інформацію про перспективні проекти, гранти, стажування, конференції, семінари тощо у галузі історії України, україністики, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій;  встановлює та координує співпрацю з провідними навчальними закладами, науковими установами та підприємствами в Україні та за її межами;  рекомендує кафедрам теми студентських наукових робіт (курсових, бакалаврських, дипломних, магістерських);  сприяє проведенню дисертаційних робіт за темами лабораторії у провідних наукових центрах України і світу;
4) сприяє введенню в науковий обіг нового наукового матеріалу, а саме:  організовує постійний обмін інформацією через публікації, круглі столи та електронну пошту;  організовує і проводить регіональні, всеукраїнські та міжнародні конференції, семінари, слухання та круглі столи для науковців та студентів;  рекомендує до друку результати досліджень у вітчизняних та закордонних виданнях;  розробляє навчальні посібники, підручники, рекомендації щодо впровадження у виробництво та наукові монографії;  сприяє виготовленню та оприлюдненню в ЗМІ різних видів медійних продуктів науково-популярного спрямування, в тому числі й інфографіки.
5) Впровадження та розробка нових виробничих технологій:  розробка і впровадження нових технологій на основі отриманих результатів досліджень із власної ініціативи;  розробка і впровадження нових технологій на основі державних, університетських чи регіональних замовлень, тем і програм;  розробка і впровадження нових технологій на основі замовлень підприємств різної форми власності, юридичних та фізичних осіб;  патентування матеріалів з нових матеріалів.

3. СТРУКТУРА І ПІДЗВІТНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЇ
3.1. До складу лабораторії входять завідуючий лабораторією, лаборант.
3.2. У лабораторії працюють постійні дослідницькі групи:  Поліетнічна Житомирщина: візуалізація районів за етнографічними, конфесійними, природно-кліматичними, діалектичними та ін. показниками;  Житомир у фото-, відео, картографічних матеріалах та усній історії;  Зі створення аудіо- архіву очевидців, учасників, тих, хто пережили, або запам’ятали перекази рідних про Голодомор, Другу світову війну, Голокост, учасників військових конфліктів, в яких брав участь Радянський Союз у післявоєнний період; в цілому радянського періоду (брежнєвський, горбачовський, 90-х рр. );  Політика пам’яті в мобілізації протестних рухів;  З поширення й популяризації наукових здобутків з історії України, усної історії, україністики, антропології, культурології, демографії у ЗМІ;  Використання в дослідницькій та туристичних сферах методики Iwalk;
3.3. На час виконання конкретних проектів в лабораторії створюються тимчасові робочі групи, керівникам яких призначаються найбільш кваліфіковані співробітники кафедри історії України, філології, видавничої справи та редагування, культурології, інших кафедр університету та вузів України.

4. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
4.1. Міжнародна діяльність лабораторії є пріоритетним завданням.
4.2. Лабораторія сприяє розширенню міжнародної співпраці у галузі _ історії України, україністики, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій.
4.3. Лабораторія залучає до реалізації досліджень у галузі історії України, україністики, усної історії, демографії, антропології, культурології та соціальних комунікацій провідних вітчизняних науковців в співпраці з основними науковими центрами Європи та світу;
4.4. Лабораторія у галузі соціальних комунікацій вивчає досвід поширення базових історичних і світоглядно-ціннісних понять у зарубіжних ЗМІ. 

5. ФІНАНСУВАННЯ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЛАБОРАТОРІЇ
5.1. Лабораторія діє як структурний підрозділ ЖДУ, який функціонує на його базі і керується статутом ЖДУ, колективним договором і цим положенням.
5.2. Лабораторія залучає кошти держбюджетних тем, міжнародних програм і грантів, а також фінанси замовників проектів та благодійні кошти.
5.3. Основною матеріально-технічною базою для лабораторії є приміщення ЖДУ.

6. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЛАБОРАТОРІЇ
6.1. У своїй діяльності лабораторія підзвітна Вченій Раді університету.
6.2. Лабораторія подає на Вчену раду річний звіт зі своєї діяльності.

7. АДРЕСА ЛАБОРАТОРІЇ
Лабораторія діє за адресою: Житомирський державний університет імені Івана Франка, Вул. Велика Бердичівська, 40, Житомир, 10008, Україна.

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More