Лабораторія дослідження історії Волині

ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАУКОВО-ДОСЛІДНУ ЛАБОРАТОРІЮ "ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРІЇ ВОЛИНІ" ЖИТОМИРСЬКГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Науково-дослідна лабораторія „Дослідження історії Волині" (далі лабораторія) створюється на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка як структурний підрозділ університету.
1.2. Метою роботи лабораторії є ініціювання, проведення та координація наукових досліджень в галузі вивчення історії Волині (сучасні Волинська та Рівненська області, частково Житомирська, Хмельницька та Тернопільська області); подальше збирання і введення в науковий обіг нового фактичного матеріалу; широке оприлюднення наукових результатів; надання допомоги молодим ученим у підготовці наукових досліджень; співпраця з академічними науковими центрами й осередками вищих навчальних закладів України та інших країн.

 2. НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Для досягнення поставленої мети лабораторія:
1) Ініціює і координує проведення наукових досліджень у галузі дослідження історії Волині з найдавніших часів до наших днів, а саме: - залучає до проведення досліджень викладачів, співробітників та студентів університету; - формує та координує постійні та проектні дослідницькі групи; 1 - забезпечує безперервність історичної освіти (реалізуючи проведення досліджень від МАНу до виконання кандидатських, докторських дисертаційних досліджень); - виявляє перспективних науковців серед учнів ЗОШ, студентів і випускників ЖДУ та заохочує їх до проведення МАНівських, курсових та дипломних досліджень (бакалаврських і магістерських) у рамках лабораторії;
2) Здійснює різнобічні наукові дослідження у галузі історії Волині. - організовує проведення архівних досліджень; - проводить обробку отриманих матеріалів та публікує їх результати; - розробляє методологію проведення досліджень та обробки інформації; - впроваджує в науковий обіг результатів своїх досліджень.
3) Координація наукових досліджень: - надає методичну допомогу дослідникам в галузі краєзнавства, зокрема, історії Волині; - поширює доступну інформацію щодо історії Волині; - опрацьовує та розповсюджує інформацію про перспективні проекти, гранти, стажування, конференції, семінари тощо в галузі історичного краєзнавства; - сприяє направленню учасників проекту на стажування в Україні та за кордоном по тематиці роботи; - встановлює та координує співпрацю з провідними навчальними закладами, науковими установами в Україні та за її межами; - рекомендує кафедрам теми студентських наукових робіт (бакалаврських, дипломних, магістерських); - сприяє проведенню дисертаційних робіт за темами лабораторії в провідних наукових центрах України і світу.
4) Вводить в науковий обіг новий науковий матеріал, а саме: - організовує постійний обмін інформацією через публікації, круглі столи та електронну пошту; - організовує і проводить регіональні, всеукраїнські та міжнародні конференції, семінари та круглі столи для науковців та студентів; - рекомендує до друку результати досліджень у вітчизняних та закордонних виданнях; - розробляє навчальні посібники, підручники, рекомендації та наукові монографії.

3. СТРУКТУРА ТА ПІДЗВІТНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЇ
3.1. До складу лабораторії входять: завідуючий лабораторією та лаборант.
3.2. В лабораторії працюють постійні дослідницькі групи: - давня і середньовічна історія Волині; - історія Волині у новий час; - Волинь у XX-напочатку XXI ст.;
3.3. На час виконання конкретних проектів в лабораторії створюються тимчасові робочі групи, керівниками яких призначаються найбільш кваліфіковані співробітники кафедри всесвітньої історії та правознавства та кафедри історії України, інших кафедр факультету та вузів України.

4. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
4.1. Міжнародна діяльність лабораторії являється її пріоритетним завданням.
4.2. Лабораторія сприяє поширенню міжнародної співпраці у галузі досліджень.

5. ФІНАНСУВАННЯ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЛАБОРАТОРІЇ
5.1. Лабораторія діє як структурний підрозділ Житомирського державного університету імені Івана Франка, який функціонує на його базі і керується статутом ЖДУ, колективними договором і цим положенням.
5.2. Лабораторія залучає кошти держбюджетних тем, міжнародних програм і грантів, а також фінанси замовників проектів та благодійні кошти.
5.3. Основною матеріально-технічною базою для діяльності лабораторії є приміщення ЖДУ.

6. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЛАБОРАТОРІЇ
6.1. У своїй діяльності лабораторія підзвітна Вченій Раді ЖДУ.
6.2. Лабораторія подає на Вчену Раду річний звіт зі своєї діяльності.

7. АДРЕСА ЛАБОРАТОРІЇ
Лабораторія діє за адресою: Житомирський державний університет імені Івана Франка, вул. Велика Бердичівська, 40, корпус №4, м. Житомир, 10008, Україна. Телефон: +38 (0412) 34-04-38

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More