Центр європейської та євроатлантичної інтеграції України


Житомирський державний університет імені Івана Франка
Житомирський регіональний центр європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України

Керівник центру – Микола Володимирович Кордон
Центр створено в 2008 році.
До роботи Центру було залучено міські органи місцевого самоврядування, вищі навчальні заклади, загальноосвітні школи, місцеві активісти територіальної громади Житомирщини.
Сформовано актив Житомирського центру європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України.
Підготовлено тренерів для роботи з громадськістю.
Розроблено програму діяльності Центру й практичні рекомендації щодо її реалізації.
Ухвалено рішення про створення Бюро з вивчення суспільної думки.
Підготовлено факультативний курс із питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України для студентів вищих навчальних закладів та учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Житомирської області.
Інститут трансформації суспільства надає в постійному режимі консультативну й методичну допомогу для організації ефективної роботи Центру.
ЖЦЄІ має офіс, укомплектований науковою, інформаційною та просвітницькою літературою з європейської та євроатлантичної  тематики.
З 2004-2005 навчального року на історичному факультеті, з 2007-2008 н. р. – в Інституті іноземної філології, а з 2008-2009 н. р. в усіх інститутах і факультетах університету читався курс „Європейська та євроатлантична інтеграція України”. Цій тематиці присвячуються виховні години в академічних групах, надається допомога кураторам, зокрема через їх навчання в семінарах. Розроблені тематики науково-практичних конференцій, круглих столів, вікторин, олімпіад, конкурсів, тестових завдань, вичерпні списки літератури з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Ці питання внесені в тематику наукових досліджень викладачів, тематику курсових, дипломних і магістерських робіт студентів та магістрантів.
При Центрі створена лекторська група. Приймаються замовлення на читання лекцій в різних установах і організаціях. Лише за останній час вони відбулися в обласному педагогічному ліцеї, Житомирських гуманітарній гімназії № 23, 25-му колегіумі, Новоград-Волинському колегіумі, обкомі профспілки будівельників, обласній податковій інспекції, обласних управліннях агропромислового комплексу, внутрішніх справ, статистики, в Житомирських інституті медсестринства і училищі культури, Службі безпеки України, Житомирському військовому інституті, в Корольовській районній раді м. Житомира,  в Житомирській районній раді, в Центрі підвищення кваліфікації державних службовців Житомирської обласної державної адміністрації і Житомирської обласної ради.
Значна увага приділяється видавничій справі. Активістами Центру видано друком такі навчально-методичні та навчальні посібники:
Європейська    та    євроатлантична    інтеграція    України    (10,23    др. арк.);
Питання співробітництва України - НАТО (4,4 др. арк..);
Європейська    та    євроатлантична    інтеграція    України. Навчальний посібник, рекомендований МОН України. К., ЦУЛ, 2008 (11 др. арк.);
Україна - НАТО: історія та сьогодення (8,6 др. арк.).
Видано також збірку студентських наукових робіт „Співпраця України з НАТО” (6,47 др. арк.). У різних збірках, часописах, вісниках опубліковано дванадцять статей.
До інформаційно-просвітницької роботи з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України залучаються засоби масової інформації. Тільки у 2008-2010 роках в обласних газетах опубліковані такі матеріали:
„Меркурій” – „Скільки коштуватиме Україні входження до НАТО?";
„Меркурій” – „Військове співробітництво Україна - НАТО";
„Житомирський неформат” – „Глобальні виклики сучасності";
„Житомирщина” – „Громадська думка: „за" чи „проти" НАТО", „Велика мета - Європа”;
„Інтерес” – „Нейтралітет, позаблоковість чи колективна безпека?"
Регулярно відбуваються виступи активістів Центру на обласному радіо і телебаченні. Європейська та євроатлантична тематика знаходиться в полі зору університетської газети „Універсум”. Ось тільки деякі статті: „На то воно й НАТО”, „Україна – НАТО: перспективи співробітництва”, „Майбутнє України - в об'єднаній Європі”, „Фінансовий аспект вступу України до НАТО”, „Не таке страшне НАТО як його малюють”, „Велика національна мета”, „Будьмо єврооптимістами!”, „Стратегічна мета України”, „Європейська ініціатива”, „Позаблокова дружба з НАТО”, „Європейські ініціативи далекоглядних студентів”.
У 2008 року Центр провів ряд заходів з питань євроатлантичної інтеграції України. 26 лютого за підтримки Громадської ліги Україна — НАТО відбувся семінар „Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір”. 5 березня і 17 квітня для активістів Центру Інститутом трансформації суспільства за підтримки посольства Королівства Норвегія в Україні відбулися два тренінги, які започаткували підготовку в області фахівців з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України.
31 березня - 4 квітня 2008 року в університеті проведено Тиждень НАТО. В рамках Тижня відбулася студентська науково-практична конференція „Розширення НАТО: нові можливості та перспективи для України", вікторина серед студентів „Що я знаю про НАТО", а також молодіжна гра на тему „Чому я „за" чи „проти" НАТО?". Проводиться моніторинг рівня інформованості молоді у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Співробітники Центру взяли участь в роботі інформаційно-просвітницьких семінарів „Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції України", які були проведені в містах Новограді-Волинському, Коростені, Малині та смт. Попільні, Чуднові, Лугинах, Ружині та Чернякові. В університеті до дня Європи було проведено засідання круглого столу на тему: „Україна в контексті європейського розвитку", з участю студентів Житомира, Рівного, Сум і Чернігова молодіжні дебати „Генеральний інтерес для України: інтеграція в ЄС та НАТО? Зближеність з Росією? Позаблоковість?”, науково-практичні конференції „Екологічна безпека України в контексті європейської інтеграції", „Європейський вимір України очима молоді”, „Європейська інтеграція України: розвиток демократії та правової держави”, „Ініціатива Європейського Союзу „Східне партнерство”: перспективи для України”, „Місце України в архітектурі європейської безпеки”.
За останній час викладачі університету взяли участь у міжнародних конференціях, круглих столах з питань європейської інтеграції України в Києві, Донецьку, Харкові, Дніпропетровську, Полтаві, Івано-Франківську, російському місті Воронежі, польському місті Кракові, в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
 Офіційна адреса: Житомирський регіональний центр європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України Житомирського державного університету імені Івана Франка, вул. Велика Бердичівська, 40, корпус № 4, ауд. 240, м. Житомир, 10008, Україна
Тел.: +38 (0412) 34-04-38
Е-mail: kordonm@mail.ru
   















 



Положення про обласний навчально-науковий центр європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка 

1. Загальні положення
1.1. Обласний навчально-науковий центр європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва (далі – навчально-науковий центр) створюється на виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України, Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, щорічних програм Україна – НАТО.
1.2. Навчально-науковий центр у своїй діяльності керується чинним законодавством України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Статутом Житомирського державного університету імені Івана Франка та положенням про навчально-науковий центр.
1.3. Ректор університету своїм наказом визначає склад та принципи діяльності навчально-наукового центру.
1.4. Навчально-науковий центр може задіювати на взаємовигідних умовах науковців, аспірантів та студентів університету для роботи над виконанням науково-дослідних проектів, тематика яких відповідає напрямкам діяльності навчально-наукового центру.

2. Мета і завдання навчально-наукового центру
2.1. Мета діяльності навчально-наукового центру – всебічне інформування викладачів, аспірантів, студентів, магістрантів, вчителів, учнів, органів державної влади та місцевого самоврядування про суть європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України, сучасний стан відносин між Європейським Союзом та Україною, перспективи подальшої співпраці в рамках реалізації Угоди про асоціацію, зовнішньополітичну активність України на північноатлантичному напрямку, конструктивне співробітництво з НАТО.
2.2. Основними завданнями навчально-наукового центру є:
- організація і проведення досліджень, орієнтованих на вивчення можливостей вступу України до Європейського Союзу, розширення її євроатлантичного співробітництва;
- здійснення науково-дослідної діяльності із залученням фахівців гуманітарного профілю, спрямованої на вивчення різних аспектів європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України з врахуванням специфіки Житомирщини;
- налагодження зв’язків з Представництвом Європейського Союзу в Україні, співробітництво з Центром інформації та документації НАТО в Україні щодо надання зацікавленим особам інформації про програми Європейського Союзу, НАТО (освіта, наука, семінари, візити);
- дослідження громадської думки різних верств населення, зокрема студентства, щодо діяльності Європейського Союзу, Альянсу;
- організація та проведення відкритих дискусій, лекцій, семінарів на різних рівнях (навчальні заклади, підприємства і установи, громадські організації) відносно діяльності ЄС та НАТО;
- підтримка міжнародної діяльності університету (інформаційна підтримка, участь у проектах ЄС і НАТО);
- організація і проведення спеціальних курсів з проблем і перспектив європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України для студентів і магістрантів;
- поширення в засобах масової інформації інформаційних та аналітичних матеріалів з проблем діяльності ЄС та НАТО та їхньої ролі в підтримці миру та стабільності в європейському регіоні;
- надання консультацій для органів державної влади та місцевого самоврядування з питань європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України;
- підготовка та розповсюдження різних носіїв інформації відносно діяльності Європейського Союзу і Організації Північноатлантичного договору;
- надання інформаційних матеріалів про діяльність Центру для розміщення на сайті університету та інших електронних ресурсах;
- проведення конференцій, нарад, презентацій для засобів масової інформації.

3. Адреса центру
Центр діє за такою адресою: Житомирський державний університет імені Івана Франка, вул. Велика Бердичівська, 40, корпус № 4, ауд. 240.

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More