Центр досліджень прав людини

Положення про Центр досліджень прав людини Житомирського державного університету імені Івана Франка 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Центр досліджень проблем людини (надалі Центр) створюється на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка як структурний підрозділ університету.
1.2. Метою Центру є ініціювання, проведення та координація організація наукових досліджень проблем реалізації і захисту прав і свобод людини, впровадження результатів таких досліджень у навчальний процес.

2. НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Для досягнення поставленої мети Центр:
1) ініціює та координує проведення наукових досліджень у галузі правових наук, а саме:  залучає до проведення наукових досліджень в галузі юриспруденції викладачів, співробітників, магістрантів та студентів університету;  приймає участь у впровадженні результатів наукових досліджень проблем реалізації і захисту прав людини в навчальний процес, сприяє розробці навчальних програм і практикумів, координує діяльність наукових груп і кружків;  виявляє перспективних дослідників серед студентів і випускників ЖДУ та заохочує їх до проведення у рамках лабораторії;  співпрацює з громадськими організаціями, державними установами і організаціями та підприємствами різної форми власності;
2) Проводить наукові дослідження, а саме:  організовує проведення практичних досліджень українського законодавства та правильного застосування його положень в життєвій практиці;  проводить обробку отриманих матеріалів та публікує їх результати;  розробляє методологію проведення правових досліджень та тлумачення і застосування інформації;
3) Координує наукові дослідження, а саме: - надає методичну допомогу дослідникам у галузі юриспруденції;  поширює доступну інформацію в галузі юриспруденції;  опрацьовує та розповсюджує інформацію про перспективні проекти, гранти, стажування, конференції, семінари тощо у галузі юриспруденції;  встановлює та координує співпрацю з провідними навчальними закладами, науковими установами та підприємствами в Україні та за її межами;
4) введення в науковий обіг нового наукового матеріалу, а саме:  організовує постійний обмін інформацією через публікації, круглі столи та електронну пошту;  організовує і проводить регіональні, всеукраїнські та міжнародні конференції, семінари, слухання та круглі столи для науковців, студентів відомих правозахисників, представників правоохоронних органів, громадських організацій України;  сприяє студентам, аспірантам, викладачам у публікації наукових тез, статей, монографій з питань удосконалення правового механізму реалізації і захисту прав людини, організовує видання матеріалів наукових семінарів, конференцій, "круглих столів";  розробляє навчальні посібники, підручники, рекомендації щодо впровадження у виробництво та наукові монографії.

3. СТРУКТУРА І ПІДЗВІТНІСТЬ ЦЕНТРУ
3. 1. Керівництво діяльністю Центру здійснюється на громадських засадах директором та його заступником, які призначаються наказом ректора ЖДУ з числа висококваліфікованих науково-педагогічних працівників ЖДУ і мають досвід навчально-педагогічної, наукової та організаторської роботи у вищому навчальному закладі та наукової роботи з тематики правових досліджень.
3. 2. У своїй діяльності Центр підзвітний ректору та вченій раді ЖДУ, а в практичній роботі проректору з навчально-методичної та виховної роботи, які здійснюють контроль за його діяльністю. Проректор з наукової роботи, міжнародних та регіональних зв'язків розглядає та затверджує плани (поточні та перспективні) роботи Центру, що подає директор Центру.
3.3. На час виконання конкретних проектів в лабораторії створюються тимчасові робочі групи, керівникам яких призначаються найбільш кваліфіковані співробітники кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства, інших кафедр університету та вузів України.

4. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ 
4.1. Центр сприяє поширенню міжнародної співпраці у галузі юридичної науки.
4.2. Центр залучає до реалізації досліджень у галузі юридичної науки провідних науковців вітчизняних науковців в співпраці з науковими центрами Європи.

5. ФІНАНСУВАННЯ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ 
5.1. Центр діє як структурний підрозділ ЖДУ, який функціонує на його базі і керується статутом ЖДУ, колективним договором і цим положенням.
5.2. Центр залучає кошти держбюджетних тем, міжнародних програм і грантів, а також фінанси замовників проектів та благодійні кошти.
5.3. Основною матеріально-технічною базою для Центру є приміщення ЖДУ.

6. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЦЕНТРУ
6.1. У своїй діяльності Центр підзвітний Вченій Раді університету.
6.2. Центр подає на Вчену раду річний звіт зі своєї діяльності.

7. АДРЕСА ЦЕНТРУ
Центр діє за адресою: Житомирський державний університет імені Івана Франка, вул. Велика Бердичівська, 40, Житомир, 10008, Україна.

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More